Leading Manufacturer of 18mm cloth cutting table, 25mm cloth cutting table and 32mm cloth cutting table from Indore.
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Table Length | 2400 mm |
| Top Material | MDF With Laminate |
| Frame Material | Mild Steel |
| Suitable For | Woven Fabric, Knit Fabric |
| Table Top Thickness | 18mm |
| Surface Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 5 Piece
We are engaged in offering 18mm Cloth Cutting Table to our clients. Our entire range of products is widely appreciated for its quality, durability, and finish. our products are customizable as per the specific requirements of our clients.
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Table Length | 3000 mm |
| Top Material | Plywood With Laminate |
| Type | Cutting Table |
| Color | White |
| Frame Material | Mild Steel |
| Suitable For | Knit Fabric, Woven Fabric |
| Top Thickness | 25 mm |
| Surface Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 5 Piece
We are engaged in offering 25mm Cloth Cutting Table to our clients. Our entire range of products is widely appreciated for its quality, durability, and finish. our products are customizable as per the specific requirements of our clients.
₹ 14500 / Piece Get Latest Price
| Table Length | 3600 mm |
| Top Material | Plywood With Laminate |
| Frame Material | Mild Steel |
| Suitable For | Woven Fabric, Knit Fabric |
| Top Thickness | 32 mm |
| Surface Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 5 Piece
We are engaged in offering 32mm Cloth Cutting Table to our clients. Our entire range of products is widely appreciated for its quality, durability, and finish. our products are customizable as per the specific requirements of our clients.
Deepesh Lodha (CEO)
Aadarsh Steel Works
43/3, Malharganj, Chippa Bakhal
Indore - 452002, Madhya Pradesh, India