Offering you a complete choice of products which include 3 feet mild steel dump bin and 5 feet mild steel dump bin.
₹ 3700 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Primary Use | Retail Display |
| Shape | Square |
| Height | Up To 600 mm |
| With Wheels | Without Wheels |
| Adjustable Height | Adjustable Base |
| Color | Silver |
| Height Feet | 3Feet |
| Finish | Powder Coated |
| Load Capacity | Up To 50 kg |
Minimum order quantity: 01 Piece
₹ 3900 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Primary Use | Retail Display |
| Shape | Square |
| Height | 5 Feet |
| With Wheels | Without Wheels |
| Adjustable Height | Adjustable Base |
| Finish | Powder Coated |
| Load Capacity | 101–150 kg |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering 5 Feet Mild Steel Dump Bin to our clients. Our entire range of products is widely appreciated for its quality, durability, and finish. our products are customizable as per the specific requirements of our clients.
Deepesh Lodha (CEO)
Aadarsh Steel Works
43/3, Malharganj, Chippa Bakhal
Indore - 452002, Madhya Pradesh, India