Pioneers in the industry, we offer 5mm grid panel and 6mm grid panel from India.
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Panel Material | MS |
| Panel Size | 2×4 ft |
| Wire Thickness | 5 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Usage | Retail Display |
| Mounting | Wall Mount |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering 5mm Grid Panel to our clients. Our entire range of products is widely appreciated for its quality, durability, and finish. our products are customizable as per the specific requirements of our clients.
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Panel Material | MS |
| Rack Type | Center Rack (Gondola) |
| Height | 6 ft (1800 mm) |
| Wire Thickness | 6 mm |
| Length | 4 ft (1200 mm) |
| Usage | Retail Display |
| Load Capacity per Shelf | Upto 80 kg |
| Mounting | Wall Mount |
| Base Shelf Depth | 18 in (450 mm) |
| Finish | Powder Coated |
| Back Panel Type | Plain Back Panel |
Minimum order quantity: 10 Piece
Deepesh Lodha (CEO)
Aadarsh Steel Works
43/3, Malharganj, Chippa Bakhal
Indore - 452002, Madhya Pradesh, India