Providing you the best range of 4 shelves grocery store rack, 5 shelves grocery store rack and grocery store rack with effective & timely delivery.
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Grocery Store Rack |
| Length | 3 ft (900 mm) |
| Height | 1500 mm (5 ft) |
| Shelf Depth | 450 mm (18 in) |
| Base Shelf Depth | 18 in (450 mm) |
| Load Capacity per Shelf | 80 kg |
| Number of Shelves | 4 |
| Shelf Material | MS (Mild Steel) |
| Back Panel Type | Plain |
| Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 5150 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Gondola Rack (Double-Sided) |
| Type | Gondola Rack |
| No. Of Shelves | 5 Shelves |
| Height | 6 ft (1800 mm) |
| Material | Mild Steel |
| Length | 3 ft (900 mm) |
| Number of Shelves | 5 |
| Load Capacity per Shelf | Upto 80 kg |
| Base Shelf Depth | 18 in (450 mm) |
| Shelf Material | MS (Mild Steel) |
| Back Panel Type | Plain Back Panel |
| Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 01 Piece
We are engaged in offering 5 Shelves Grocery Store Rack to our clients. Our entire range of products is widely appreciated for its quality, durability, and finish. our products are customizable as per the specific requirements of our clients.
₹ 4700 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 01 Piece
Deepesh Lodha (CEO)
Aadarsh Steel Works
43/3, Malharganj, Chippa Bakhal
Indore - 452002, Madhya Pradesh, India