Providing you the best range of 6 shelves medicine display rack and 5 shelves medicine display rack with effective & timely delivery.
₹ 3600 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Wall Mounted |
| Height | 7 ft (2100 mm) |
| Material | Mild Steel |
| Length | 3 ft (900 mm) |
| Number of Shelves | 6 Shelves |
| Load Capacity per Shelf | Upto 100 kg |
| Base Shelf Depth | 18 in (450 mm) |
| Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering 6 Shelves Medicine Display Rack to our clients. Our entire range of products is widely appreciated for its quality, durability, and finish. our products are customizable as per the specific requirements of our clients.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Wall Mounted |
| Height | 6 ft (1800 mm) |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Length | 3 ft (900 mm) |
| Usage/Application | Pharmacy |
| Number of Shelves | 5 |
| Load Capacity per Shelf | Upto 100 kg |
| Base Shelf Depth | 15 in (375 mm) |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering 5 Shelves Medicine Display Rack to our clients. Our entire range of products is widely appreciated for its quality, durability, and finish. our products are customizable as per the specific requirements of our clients.
Deepesh Lodha (CEO)
Aadarsh Steel Works
43/3, Malharganj, Chippa Bakhal
Indore - 452002, Madhya Pradesh, India