Our range of products include 4 shelves retail display rack and 5 shelves retail display rack.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Freestanding Unit |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Height | 1500 mm (5 ft) |
| Length | 900 mm (3 ft) |
| Number of Shelves | 4 Shelves |
| Back Panel Type | Plain Panel |
| Finish | Powder Coated |
| Load Capacity per Shelf | Medium Duty |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 5150 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Freestanding Unit |
| Material | Mild Steel |
| Height | 1800 mm (6 ft) |
| Length | 1200 mm (4 ft) |
| Number of Shelves | 5 Shelves |
| Back Panel Type | Plain Panel |
| Finish | Powder Coated |
| Load Capacity Per Shelf | 120 kg + |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering 5 Shelves Retail Display Rack to our clients. Our entire range of products is widely appreciated for its quality, durability, and finish. our products are customizable as per the specific requirements of our clients.
Deepesh Lodha (CEO)
Aadarsh Steel Works
43/3, Malharganj, Chippa Bakhal
Indore - 452002, Madhya Pradesh, India