Pioneers in the industry, we offer 7 shelves shoe display rack from India.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Wall Shoe Rack |
| Footwear Segment | Mixed Use |
| Material | Mild Steel |
| Height | 2400 mm (8 ft) |
| Length | 1200 mm (4 ft) |
| Display Style | Flat Shelf |
| Number of Shelves | 7 Shelves |
| Shelf Depth | 375 mm (15 in) |
| Back Panel Type | Plain Panel |
| Finish | Powder Coated |
| Load Capacity per Shelf | Light Duty |
Minimum order quantity: 10 Piece
Deepesh Lodha (CEO)
Aadarsh Steel Works
43/3, Malharganj, Chippa Bakhal
Indore - 452002, Madhya Pradesh, India