Pioneers in the industry, we offer 6 shelves supermarket display rack, 5 shelves supermarket display racks & shelves and 4 shelves supermarket display rack from India.
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Wall Mounted |
| Height | 7 ft (2100 mm) |
| Length | 4 ft (1200 mm) |
| Number of Shelves | 6 |
| Load Capacity per Shelf | 250 Kg |
| Base Shelf Depth | 18 in (450 mm) |
| Shelf Material | MS (Mild Steel) |
| Back Panel Type | Plain Back Panel |
| Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Wall Mounted |
| Height | 6 ft (1800 mm) |
| Length | 3 ft (900 mm) |
| Number of Shelves | 5 |
| Load Capacity per Shelf | 180 Kg |
| Base Shelf Depth | 18 in (450 mm) |
| Shelf Material | MS (Mild Steel) |
| Back Panel Type | Plain Back Panel |
| Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Wall Mounted |
| Height | 5 ft (1500 mm) |
| Length | 2.5 ft (750 mm) |
| Number of Shelves | 4 |
| Load Capacity per Shelf | 140 Kg |
| Base Shelf Depth | 18 in (450 mm) |
| Shelf Material | MS (Mild Steel) |
| Back Panel Type | Plain Back Panel |
| Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering 4 Shelves Supermarket Display Rack to our clients. Our entire range of products is widely appreciated for its quality, durability, and finish. our products are customizable as per the specific requirements of our clients.
Deepesh Lodha (CEO)
Aadarsh Steel Works
43/3, Malharganj, Chippa Bakhal
Indore - 452002, Madhya Pradesh, India